USA chtějí kvůli Rusku a Číně obnovit „armádu duchů“

07.08.2021

Americké ozbrojené síly technologicky závodí s Ruskem a Čínou v oblasti bezpilotních pozemních strojů, uvedl časopis Popular Mechanics.

Autor článku Kyle Mizokami uvádí, že americká armáda v současné době pracuje na třech typech automatických bojových jednotek. Budou se lišit velikostí, technickým vybavením a prováděnými úkoly.

Podle jeho názoru je tato oblast mimořádně důležitá, protože podobné drony jsou vyvíjeny v Rusku i Číně. Autor zdůrazňuje, že země, která jako první vyzbrojí své vojáky nezbytným počtem bojových robotů, získá značnou převahu.

Článek také cituje slova generálmajora Rosse Coffmana, který přirovnal nové projekty k "armádě duchů" generála Pattona během druhé světové války.

"Když jste ve tmě a slyšíte, jak se tyto stroje přibližují, aniž byste přesně věděli, kde se nacházejí, začnete se bát," řekl.

"Armáda duchů" - tak se nazýval útvar amerických vojsk během druhé světové války. Jejím hlavním cílem bylo maskovat se jako další spojenecká armáda a oklamat nepřítele. Vojáci používali falešné tanky, nákladní auta a falešné rozhlasové vysílání. Informace o útvaru byly přísně tajné. Vláda je zveřejnila až v roce 1996.

Objeví se nová americká zbraň schopná zaútočit na Moskvu z Londýna

Americká armáda bude mít k dispozici hypersonickou zbraň dlouhého dosahu (LRHW), která v případě konfliktu bude připravena k útoku na Rusko, píše autor Kyle Mizokami v článku pro časopis Popular Mechanics.

Publicista upozorňuje na skutečnost, že raketa je schopna zasáhnout určený prostor sedmnáctkrát rychleji, než je rychlost zvuku, a zasáhnout cíle na vzdálenost minimálně 1725 mil (asi 2776 kilometrů).

"Rusko není před hypersonickou zbraní dlouhého dosahu LRHW chráněno více než například Čína. Z Evropy, řekněme z Londýna, mohou hypersonické zbraně dlouhého dosahu zasáhnout cíle na východě, a to i Moskvu," tvrdí Mizokami.

Podle jeho slov budou hypersonické rakety odpalované z pozic v Tichém oceánu schopny zasáhnout cíle v Jižní Koreji, na Tchaj-wanu, v Japonsku, na Filipínách i v Číně.

Autor článku zdůrazňuje, že nové zbraně by měly být vypouštěny přímo z mobilních odpalovacích kontejnerů na tahačích.

Mizokami hodnotí LRHW jako odstrašující prostředek, který podle jeho názoru sníží rizika ozbrojeného konfliktu. Testování rakety je naplánováno na rok 2023, uvedl na závěr publicista.

Zdroj: snews.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!