Německo chce zavést lockdown jen pro neočkované občany

04.08.2021

Německé úřady se chystají zavést další lockdown, ale tentokrát to budou přísná opatření jen pro neočkované občany, oznámil německý deník Das Bild.

Detaily budoucích opatření se zatím neuvádějí, ale předpokládá se, že neočkované osoby "nebudou mít přístup nikam". Zdroj novin zdůrazňuje, že všeobecná omezovací opatření nejsou nutná, protože dostatečná část obyvatelstva již byla proti koronaviru naočkována.

O zavedení nového lockdownu se mluvilo v Německu již koncem července. Tehdejší plány vlády už byly zaměřeny na omezování sociálních kontaktů těch, kteří se proti covidu-19 nenechali očkovat.

Kancléřka Angela Merkelová znovu připomněla a zdůraznila nebezpečnou situaci z důvodů koronavirové pandemie v zemi. Vyzvala občany, aby dodržovali všechna omezovací opatření, a připomněla nutnost očkování proti covidu-19 v co nejkratší lhůtě.

V Německu se již dříve uvažovalo o omezení pro neočkované osoby proti koronaviru. Koncem července vedoucí kanceláře Angely Merkelové a spolkový ministr pro zvláštní úkoly SRN Helge Braun v rozhovoru pro týdeník Bild am Sonntag uvedl, že v případě zvyšování počtu nakažených budou neočkovaní proti koronaviru vystaveni novým omezením.

Z kanceláře Angely Merkelové unikla informace, že neočkovaní jednotlivci nebudou moci navštěvovat stadióny, kina a restaurace. Toto opatření se bude týkat i těch, kteří budou mít sice potvrzení negativního testu na koronavirus, ale stejně budou mít smůlu, protože nejsou naočkováni. Člen Bundestagu Braun vysvětlil, že taková opatření jsou z toho důvodu, že stát musí chránit zdraví svých naočkovaných občanů.

Politik k tomu dodal, že vakcíny, které jsou v Německu využívány, dobře chrání proti variantě delta. Zároveň podotkl, že je třeba i nadále nosit roušky a dodržovat sociální odstupy, protože v případě čtvrté vlny koronaviru budou nemocnice přeplněny. Podle jeho slov se za negativního vývoje situace může ukazatel šíření covidu-19 vyšplhat až na 850 případů (na 100 tisíc obyvatel) do konce září, což by bylo neúnosné.

Zdroj: snews.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!