Válka na Ukrajině mohla skončit v březnu 2022

27.11.2023

Vedoucí ukrajinské delegace z Istanbulu a předseda parlamentního klubu Zelenského strany po chvilce váhání odpálil na ukrajinské televizi pravdu, že válka na Ukrajině mohla skončit v březnu 2022, ale Boris Johnson to zamítl!

David Arachamia přiznal, že Rusové chtěli neutralitu Ukrajiny a byli připraveni ukončit válku! A podle německého Bildu má Berlín nový tajný plán pro Ukrajinu!

Předseda parlamentního klubu Zelenského strany Sluha lidu David Arachamia odpálil v pátek na ukrajinské televizi bombu, která až do té chvíle byla označována za ruskou konspiraci a dezinformaci. Minulý rok 29. a 30. března probíhaly v Istanbulu za garance tureckého prezidenta Erdogana mírové rozhovory mezi ruskou a ukrajinskou delegací o ukončení války na Ukrajině. Moskva tvrdila celou dobu, že výsledkem rozhovorů byla smlouva, která mohla ukončit válku.

Ale po návratu ukrajinské delegace do Kyjeva se všechno změnilo a tehdejší britský premiér Boris Johnson přispěchal na Ukrajinu a prohlásil, že nic se podepisovat nebude a místo toho se bude bojovat! Až dosud o této smlouvě, která měla zaručit neutralitu Ukrajiny a její nevstoupení do NATO, mluvila pouze ruská strana a ruští politici v čele s Vladimirem Putinem a ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem. Ukrajinská strana však dosud existenci takové smlouvy z Istanbulu nepotvrzovala. To se změnilo před dvěma dny.

Video 2x na tomto odkazu:

https://aeronet.news/vedouci-ukrajinske-delegace-z-istanbulu-a-predseda-parlamentniho-klubu-zelenskeho-strany-po-chvilce-vahani-odpalil-na-ukrajinske-televizi-pravdu-ze-valka-na-ukrajine-mohla-skoncit-v-breznu-2022/

David Arachamia je pravá ruka Volodymyra Zelenského a ve Vrchní radě, tedy v parlamentu, zastává nejvyšší stranickou funkci předsedy poslaneckého klubu Sluhy národa, což je Zelenského stranická partaj. V rozhovoru pro ukrajinskou televizi ale v pátek odkryl pozadí schůzky v Istanbulu a reagoval na dotaz novinářky, jestli je pravda, že existuje z Istanbulu nějaký dokument, ve kterém by se Ukrajina zavazovala k neutralitě a k nevstoupení do NATO.

Arachamia popřel, že by smlouva měla 18 klíčových bodů, jak o tom hovořil Vladimir Putin a rovněž nadnesl řečnickou otázku, proč Putin tu smlouvu celou neuveřejnil? Podle jeho výroku prý ve smlouvě byl jenom jeden jediný a zásadní bod, a to byla neutralita Ukrajiny. Všechno ostatní, asi zřejmě těch dalších 17 bodů, byla prý jen "omáčka" okolo denacifikace Ukrajiny, o zárukách pro ruskojazyčné obyvatelstvo atd.

Válka mohla skončit v březnu 2022, ale Boris Johnson to zamítl!

Moderátorka se proto Arachamii zeptala, proč ukrajinská vláda na tu podmínku neutrality nepřistoupila? A nastal dramatický okamžik. Arachamia se odmlčel a začal přemýšlet, jak na to reagovat. Následně řekl, že pokud by prý na to Ukrajina přistoupila, musela by změnit svoji ústavu, protože v ústavě má Ukrajina článek o vstup do NATO. Pokud by na to Ukrajina přistoupila, válka mohla skončit koncem března loňského roku. Jenže ukrajinská vláda prý Rusům nevěřila, že dohodu myslí vážně.

Kyjev opravdu dohodu v Istanbulu podepsal a David Arachamia pod ni připojil svůj podpis jako vedoucí delegace. Arachamia o podpisu dohody, na svoji obhajobu, aby nebyl na Ukrajině zastřelen, od minulého roku tvrdí, že ho připojil proto, aby Ukrajina získala čas. Jenže, v pátečním rozhovoru odhalil, proč smlouva byla nakonec smetena ze stolu. Do Kyjeva totiž hned po návratu ukrajinské delegace přiletěl britský premiér Boris Johnson a podle slov Arachamii prohlásil, že nic se podepisovat nebude a místo toho se bude bojovat!

Boris Johnson s Volodymyrem Zelenským
Boris Johnson s Volodymyrem Zelenským

A je to venku. Přesně to, co celou dobu tvrdil Kreml a česká dezinformační velkomédia tvrdila, že jde o dezinformaci Kremlu, se nyní potvrdilo. Boris Johnson je viníkem ukrajinského utrpení a celé války, která mohla skončit už koncem března loňského roku. A teď přichází zásadní konceptuální otázka, proč k tomuto zásadnímu rozhovoru s Arachamiou dochází až teď po více jak roce a půl, a až po selhání ukrajinské ofenzívy? Protože proti válce na Ukrajině je již nejen opozice, ale i mezi nejbližší lidi okolo Zelenského!

Ten rozhovor byl odvysílán na objednávku a úmyslně, aby se Ukrajinci dozvěděli, kdo může za to, že umírají na frontě v beznadějné válce, a jak mohla být válka snadno ukončena. Všimněte si, že Arachamia je v nebezpečné pozici, protože kdykoliv by mohl být označený za zrádce, že podepsal s Rusy neutralitu, tedy návrh na neutralitu. Není divu, že se na chvíli zarazil a přemýšlel, co má odpovědět, když mu redaktorka položila dotaz, proč Ukrajina na mírový protokol o neutralitě z Istanbulu nepřistoupila.

Podle Bildu mají Scholz s Bidenem nový tajný plán pro Ukrajinu

Jakmile krachla ukrajinská ofenzíva a americký kongres zablokoval další pomoc Ukrajině, začínají se hroutit ochranné valy okolo Zelenského, který nyní bude čelit obrovskému tlaku na ukončení války. V pátek o tom informoval článek v německém Bildu s titulkem, že Berlín má nachystaný nový tajný plán pro Ukrajinu. Plán údajně dojednali Olaf Scholz a Joe Biden a jeho podstatou je, že Ukrajina a jmenovitě Zelenský by měli přijít k rozumu a měli by začít sami chtít vyjednávat s Ruskem o územních ústupcích na ose současné fronty.

A podle Bildu se toho má dosáhnout tak, že západ bude Ukrajině dodávat jen tolik zbraní, aby Ukrajina udržela své současné pozice na frontě, ale aby nemohla dál nikam postupovat. A tím se má navodit konečný stav reality pro Kyjev, že se musí vzdát svého území, které obsadili Rusové, protož na víc prostě Ukrajina prostředky, peníze a zbraně již nedostane.

Podle Bildu existuje ještě tzv. plán B, který ale povede de facto ke stejnému cíli jako plán A. Podle tohoto druhého plánu nedojde k žádnému mírovému jednání s Ruskem, ale konflikt prostě zamrzne na místě tak jako tak a dojde de facto k okopírování tzv. Korejského modelu, kde již 70 let trvá příměří mezi Severní a Jižní Koreou, ale mírová smlouva a ani hranice si oba státy vzájemně dosud neuznaly.

Přesně tuto podobu by mohl mít plán B o zmrazení konfliktu. Jenže tato varianta není pro EU a USA nijak vítaná a přijatelná, a to v článku Bildu nebylo vysvětleno, ale můžeme si to vysvětlit tady. Před několika dny jsem psal článek o tom, jak západní ekonomika potřebuje stimulus a obrovský projekt obnovy Ukrajiny na záchranu ekonomik západních zemí a rovněž i na záchranu západních důchodových fondů.

Pokud Zelenský nepřijde k rozumu a neuzavře s Rusy příměří nebo mír, je v ohrožení plán zemí EU a USA na obnovu Ukrajiny a tím na záchranu západních ekonomik

Obnova Ukrajiny, kterou už vloni počátkem července si ve švýcarském Luganu odhlasovaly země Kolektivního západu, totiž nemůže probíhat ve válečném stavu na Ukrajině! To je samozřejmě naprosto vyloučené, protože nemá smysl obnovovat zemi, která je stále ve válce a padají na ní bomby a rakety. Takže západní kalkulátoři potřebují nějakou formu dohody s Ruskem, a to buď o míru, anebo alespoň o příměří s vysokou důvěrou. Příměřím s vysokou důvěrou se myslí přesně Korejský model, tedy dlouhodobá záruka klidu zbraní. Jenže, k tomu jsou zapotřebí dvě věci.

Česká elita
Česká elita

Jednak ochota Ruska na takový klid zbraní přistoupit, a současně ochota Ukrajiny k tomu, aby přestala střílet na ruské civilní obyvatelstvo na města na Donbasu, aby prostě ukončila poslední pokusy nesmyslného boje a mohl tak na Ukrajině skončit válečný stav, který dává Zelenskému obrovské pravomoci, a i proto se Zelenský rozhodl zrušit volby příští rok, přičemž si klade podmínky, že by ty volby musely USA a EU zaplatit a bezpečnostně zajistit rozmístěním vojáků NATO během voleb na Ukrajině. Tento návrh Bílý dům ostře odmítl, že USA žádné vojáky na Ukrajině rozmisťovat nebude, ani kvůli volbám, ani kvůli ničemu jinému. Volby prezidenta tedy nejspíš na Ukrajině nebudou a Zelenský se změní na vůdce a diktátora bez mandátu.

Ukazuje se, že Zelenský se příliš svázal s myšlenkou ukrajinského vítězství a porážky Ruska, podobně jako dvojice těch zoufalců z České republiky, kteří jménem sněmovny a senátu českého parlamentu přijeli o víkendu na návštěvu Zelenského do Kyjeva. Předseda senátu Miloš Vystrčil a předsedkyně sněmovny Markéta Pekarová Adamová přijeli za Zelenským a slíbili mu, že ať se nebojí, že i když USA zastaví dodávky zbraní, Česká republika prý bude v dodávkách pokračovat, a to zřejmě za cenu zvyšování daní občanům v ČR a okrádáním českých důchodců na osekaných inflačních valorizacích.

VIDEO: Pjótr Fialenko Nutella vtípkuje o děvkách a politicích

Petr Fiala v jednom z rozhovorů na rádiu Impuls pronesl zajímavý vtip o děvkách a politicích, ale neuvědomil si, že brzy přijde doba, kdy to bude platit přímo na něj.

Pekarová přijela do Kyjeva nabalená v taktické vestě s balistickým štítem a taktickou helmou, zatímco Miloš Vystrčil vedle ní stál jen tak nalehko s tenkým kevlarem pod sáčkem, takže to působilo jako komické duo Laurel a Hardy, ale v genderově vyváženém poměru. Za peníze občanů, živnostníků, dělníků a důchodců chtějí dodávat nadále zbraně Kokainskému.

To je dobré vědět do pondělní stávky v ČR! A dokonce už i ministryně obrany Jana Černochová zpochybnila slib Pekarové a Vystrčila o pokračování dodávek zbraní Kyjevu, protože podle Černochové česká armáda moc zbraní k rozdávání už nemá. Posílat zbraně prý mohou už jen české zbrojní firmy. A to už zadarmiko nebude.

Západní partneři se sami zbaví Zelenského, pokud bude příliš dlouho bránit zahájení obnovy Ukrajiny prodlužováním války

To je důkaz, že Kyjev je v zoufalé situaci a hledá spojence úplně všude, protože výpadek USA a neochota Washingtonu dále posílat prašule a zbraně na Ukrajinu znamená de facto konec nadějí na výhru v už tak zpackané válce ukrajinských ozbrojených sil.

Pekarová s Vystrčilem tak přijeli Zelenskému pofoukat bebí a uchlácholit ho, že všechno bude fajn, jako zpíval svého času Janek Ledecký. Jenže páteční vystoupení Davida Arachamie ukazuje, že fajn to nebude, protože jeho nejbližší začínají pouštět informace o tom, že válka být nemusela, kdyby Zelenského vláda měla rozum a nepodlehla Borisi Johnsonovi. A článek Bildu o tajném plánu Scholze a Bidena to pouze potvrzuje.

Volodymyr Zelenský a David Arachamia
Volodymyr Zelenský a David Arachamia

Evropská unie a USA potřebují zahájit obnovu Ukrajiny a tím i záchranu západních ekonomik, a k tomu musí prostě nastat příměří anebo mír na Ukrajině, který bude respektovat nejen Rusko, ale hlavně Ukrajina. A Zelenský podle všeho k tomu nebude ochotný, takže to paradoxně nebude Rusko, ale bude to západ, který se bude chtít Zelenského zbavit. Zatím to chtějí udělat po dobrém, protože Zelebuben je mediální celebrita a není snadné jen tak ho nechat spadnout ze schodů. Budou se snažit ho donutit k tomu, aby dostal rozum.

Nějaký čas tomu dají, ale pokud k rozumu nepřijde, dá se očekávat, že na jaře příštího roku se ho zbaví jinak. Ukrajina prostě má daleko vyšší roli pro západní země než pro Ukrajince. Na mamutí obnově Ukrajiny se mají zahojit západní ekonomiky, průmysly, fabriky, důchodové fondy, a především růst HDP. A pokud tomu Zelenský bude bránit, že umanutě bude trvat na pokračování bojů, tak se ho budou muset sami zbaví. Je to jen otázka času, kdy Západu dojde se Zelenským trpělivost.

Zdroj: aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!