Řehka snad zešílel! Chce zatáhnout ČR do války?!

21.02.2023

Pokud by vypukl konflikt mezi NATO a Ruskem, bude ČR jeho aktivním účastníkem od první minuty, uvedl generál Řehka.

"Velká část naší armády odjede bojovat podle aliančních obranných plánů. Naše teritorium se stane významnou tranzitní zónou a zázemím a je opět na nás vojácích, aby tato zóna byla bezpečná a mohla fungovat," uvedl.

"V případě konfliktu mezi NATO a Ruskem by bylo v Česku velké množství legitimních cílů, které jsou v současnosti v dosahu ruských zbraní.

Rusko nebude čekat, až se zorganizujeme a odjedeme někam na bojiště zabíjet jeho vojáky. Bude reagovat hned. Život každého vojáka i občana České republiky se okamžitě obrátí naruby, všechno bude jinak," uvedl. Považuje za nutné nic si nenalhávat a veřejnost o tom informovat.

Mír není samozřejmost

"Nesmíme to považovat za samozřejmé. Musíme náš styl života aktivně podporovat a bránit, jinak o něj přijdeme. Válka v Evropě není nemyslitelná a nestihneme se na ni nachystat, pokud se nebudeme připravovat dlouhodobě už v míru," řekl.

Řehka pokládá za pravděpodobné, že by válka NATO s Ruskem trvala víc než pár týdnů. "Naše zdroje dlouhodobě podfinancované profesionální armády a aktivních záloh by na to rozhodně nestačily. Stát by musel přistoupit k nějaké formě mobilizování materiálu i lidí," zdůraznil.

Považuje za zvláštní, že se nad tímto faktem někdo pozastavuje. "To je prostě realita, která je jasná každému, kdo se obranou seriózně zabývá," řekl. 

Zapomněl však dodat, že by se ze strany NATO nejednalo o válku obrannou, ale útočnou! Pane Řehko, pokud to nevíte, Ukrajina není členskou zemí NATO! Proč strašíte válkou a vůbec zmiňujete zatažení naší země do války?!

Je podle něj na čase začít připomínat, že existují zákonem stanovená branná povinnost, systém mobilizace a na obraně se nepodílí pouze armáda.

Česká vláda, společnost i armáda dělají podle něj to nejlepší, co umí, aby usilovaly o vojenské vítězství Ukrajiny na bojišti!

"Bez ohledu na výsledek války na Ukrajině musíme počítat s tím, že Rusko pro nás bude hrozbou. Ať se nám to líbí, nebo ne, musíme se připravovat na možný střet mezi Ruskem a NATO," uvedl.

Rozhodně stojí za to poslechnout si reakci předsedy strany Právo Respekt Odbornost (PRO), advokáta Jindřicha Rajchla, na projev gen. Řehky - zde: https://www.facebook.com/rajchl.jindrich

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!