Velká Británie dodá Ukrajině těžkou vojenskou techniku

03.04.2022

Velká Británie dodá Ukrajině těžkou vojenskou techniku, jenže ji musí dodat včetně britského obsluhujícího personálu. To může skončit velmi vážnou eskalací, včetně použití taktických jaderných zbraní.

Britský ministr obrany Ben Wallace oznámil, že Británie dodá Ukrajině další moderní zbraně. Oficiálně sice mluví o protiletadlových raketách Starstreak, současně však dodal, že se jedná o raketové systémy na pásových vozidlech, obrněných vozidlech. Co to ve skutečnosti znamená?

Británie bude muset na Ukrajinu s těmito moderními západními zbraněmi poslat i další obsluhující vojáky. Na Ukrajině již bojují britští "dobrovolníci", jsou to ve skutečnosti regulérní jednotky, pouze oficiálně vyřazené z armády a zaměstnaní "soukromou firmou", kterou financuje tajná služba. S tím má Západ z minulosti řadu zkušeností třeba z Laosu, Kambodže, Nikaragui, Salvadoru a jiných zemí.

Ukrajinské jednotky totiž nemají s podobnými zbraněmi zkušenosti a na nezbytný (a časově náročný) výcvik není ve válce čas. Na Ukrajině již nyní operuje několik desítek tisíc podobných "dobrovolníků" především z USA, UK, Polska, Izraele, Gruzie, Pobaltí, ale i z ČR. To oni obsluhují moderní zbraně, dodané ze Západu, a ve skutečnosti velí ukrajinské armádě a zajišťují, že ukrajinská armáda bude za západní zájmy bojovat "do posledního Ukrajince"!

Jak na to budou reagovat Rusové? Rusové samozřejmě nenechají další eskalaci této proxi války se Západem bez odezvy. Jistě dojde k pokusu zabránit dodání podobných zbraní a jednotek na frontu k zabíjení ruských vojáků a civilistů. Důležité je ale to, že to může ze strany Ruska znamenat nasazení taktických jaderných zbraní na západě Ukrajiny, kam se budou snažit dopravit do země zmíněné zbraně a jednotky "dobrovolníků".

Pokud k tomu dojde, tak se ocitneme doslova na prahu 3. světové války. Část českých politiků a veřejnosti si to dokonce přeje!!

Zdroj: ceskavec.com/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!