Vláda schválila zákon o ochraně udavačů a práskačů

02.12.2022

Údajně pod tlakem Bruselu schválila vláda České republiky minulý týden návrh zákona o ochraně "oznamovatelů" (whistleblowing) a zaslala ho ke schválení do parlamentu. Pokud bude zákon schválen, tak podstatnou měrou přispěje k dalšímu zvýšení napětí ve společnosti. Legalizované udavačství se dotkne všech vrstev společnosti, ale nejvíce soukromě podnikajících občanů a jejich rodin.

Soukromník, byť by byl ve své činnosti poctivější než pana Orleánská, leží v žaludku nemalému počtu svých spoluobčanů. A nejsou to zdaleka jen pohrobci komunistů. "Sousedské udávání" ve značném rozsahu má na území Čech, Moravy a Slezska staletou tradici. Nebudu se zabývat výtažky z archivů Rakouska-Uherska ani 1. republiky.

Po II. světové válce byl v archivech gestapa nalezen zápis ze schůzky šéfa pražského a varšavského gestapa. Ten varšavský si stěžoval, že Poláci jsou vzdorovití a při každé příležitosti jdou Němcům po krku. Šéf pražského gestapa řekl, že Češi, Moravané a Slezané jim svým udáváním velmi pomáhají. A za komunismu, což už jsme někteří prožili na vlastní kůži, to bylo stejné. Mezi dělníky, úředníky, zemědělci, sportovci, prostě všude. Pokud jste se po listopadu 1989 dostali v archivech ke svým materiálům, určitě jste se nestačili divit, kdo všechno na vás donášel. Dnes se historie opakuje, zažili jsme si to v době Covidu a lidí, kteří se takových praktik neštítí, přibývá.

Piráti, Rekonstrukce státu a další občanská sdružení se už vyjádřila, že zákon je prý příliš měkký. Chybí jim také ochrana anonymů, kteří se ke svému dílu následně přihlásí. Naše tradice a tento zákon mají velkou šanci otevřít Pandořinu skříňku dokořán.

Je nutné se bránit, dokud není pozdě!!!

Rudolf Baránek
zakladatel strany a člen vedení

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!