Putin: Armáda se nemusí zastavit na hranicích Novoruska

14.06.2023

Vladimir Putin na setkání s válečnými zpravodaji a blogery naznačil, že ruská armáda se nemusí zastavit na hranicích Novoruska! Jak daleko půjde, to prý Putin může novináři říct jen mezi čtyřma očima!

Ruský prezident tímto znovu nasadil brouka do hlavy Kyjevu, Varšavě, Praze a možná ještě dalším! Rusko bude na překračování červených linií ze strany NATO reagovat vojenskými odvetami proti Ukrajině! A vedení v Kyjevě doporučil, aby po zpackané a katastrofální ofenzívě zvážili, co dál!

Ruský prezident Vladimir Putin se v úterý setkal v Kremlu s předními ruskými válečnými zpravodaji a blogery, kteří mu mohli pokládat otázky ohledně speciální vojenské operace na Ukrajině. Setkání se konalo v rámci nové snahy Kremlu o větší zapojení ruských elektronických médií do SVO na Ukrajině. 

Zpravodajové se ptali Vladimira Putina na nejrůznější věci, ale nejvíce rezonovala otázka ohledně tzv. překračování červených linií ze strany Západu, na což prý Rusko nereaguje dostatečně tvrdě proti zemím NATO. Vladimir Putin na to ale reagoval trochu překvapivě. Rusko podle něho zvolilo cestu odvet proti Ukrajině, jako bylo např. bombardování energetické soustavy nebo nedávné zničení sídla ukrajinské vojenské rozvědky GUR v Kyjevě.

Video: https://aeronet.news/video-vladimir-putin-na-setkani-s-valecnymi-zpravodaji-a-blogery-naznacil-ze-ruska-armada-se-nezastavi-na-hranicich-novoruska-a-jak-daleko-pujde-to-pry-putin-muze-novinarovi-rict-jen-mezi-ctyrma/

To jsou prý odpovědi Ruska na západní překračování červených linií. Pokud Západ překročí nějakou další čáru, Rusko provede odvetný úder proti Ukrajině, nikoliv proti NATO. Taktika v podstatě spočívá v tom, aby Kyjev "zaplatil" za každé překročení ruské červené čáry za Američany a za země NATO. Tím chce Kreml předejít otevřenému konfliktu s NATO. Vladimir Putin se ovšem znovu rozpovídal o tom, proč ruská armáda vstoupila na Ukrajinu; cílem ruských vojsk je ukončení války na Ukrajině, kterou v roce 2014 rozpoutal v Kyjevě na Majdanu kolektivní Západ kvůli tomu, aby donutil vstoupit Rusko na Ukrajinu s tím, aby ukončilo konflikt vojensky.

Putin: Válku na Ukrajině začal Západ v r. 2014 v Kyjevě na Majdanu, ne my!

Vladimir Putin tak potvrdil a přiznal, že věděl, že za těmi 8 let trvajícími útoky ukrajinské junty a její armády na obyvatele Donbasu stojí kolektivní Západ, který terorem a zabíjením etnických Rusů na Donbasu měl vylákat ruskou armádu, aby vtrhla na Ukrajinu. Právě proto měl kolektivní Západ připravené sankce na Rusko dopředu, a to ne pár měsíců před únorem 2022, ale de facto si je připravoval celých 8 let.

Protože už od r. 2014 se plánovalo a vědělo, že tom neuvěřitelném teroru proti rusky mluvícím obyvatelům Ukrajiny ze strany Pravého sektoru vtrhne ruská armáda na Ukrajinu. Na Rusko za tuto invazi měly být uvaleny likvidační sankce, které by v Rusku vedly k lidovým nepokojům, katastrofálnímu propadu životní úrovně a Rusové měli vyjít do ulic a svrhnout Putinovu vládu. Takový byl plán Západu.

Vladimir Putin při rozhovoru s žurnalisty a válečnými zpravodaji
Vladimir Putin při rozhovoru s žurnalisty a válečnými zpravodaji

Jenže Kreml tuto léčku měl dopředu přečtenou, bylo mu jasné, že cílem teroru na Ukrajině proti ruskému etniku je vyprovokování Ruska, aby vyslalo na Ukrajinu armádu. Rusko nebylo v roce 2014 připraveno čelit zdrcujícím sankcím Západu. Rusko nebylo v roce 2014 potravinově soběstačné, dováželo dokonce mléčné výrobky, dokonce i obilí. Sankce tohoto dnešního rozměru, které Západ uvalil vloni, by Rusko v roce 2014 ekonomicky a hospodářsky opravdu položily.

Opravdu by hrozil nedostatek základních potravin. Neexistoval ani alternativní platební systém MIR, takže v Rusku by ze dne na den přestaly fungovat úplně všechny platební karty. Kolaps by měl nedozírné následky. Rusko proto nemohlo v roce 2014 na Ukrajinu vstoupit a namísto toho Kreml napjal úsilí o diplomacii a vznikly Minské protokoly. To byla tragédie. Tedy ne pro Rusko, ale pro kolektivní Západ. Plán na zatažení Ruska na Ukrajinu nevyšel. Jenže Západ se nemínil plánu vzdát a začal na Ukrajině stupňovat teror proti etnickým Rusům.

Západ byl zklamán, že Rusko nevtrhlo na Ukrajinu již v r. 2014, a proto bylo třeba teror proti ruskému etniku na Ukrajině zesílit

Za dobu 8 let přijala Ukrajina na pokyn amerických poradců sérii brutálních a xenofobních protiruských zákonů, např. zákaz ruštiny na úřadech, ve školách, v obchodním styku a dokonce i v tisku. Byly přijaty zákony na zákaz ruských škol na Ukrajině, kde se vyučovalo v ruštině. Byl přijat zákon o ukrajinském národě, který označuje Rusko a Sovětský svaz za okupanty a na základě zákona jsou obce a města povinny odstraňovat všechny pomníky a sochy, připomínající vítězství Rudé armády nad nacisty na Ukrajině. Ukrajinská junta těmito zákony začala páchat kulturní a sociální genocidu ruského etnika a dokonce i genocidu fyzickou, když zakopaná ukrajinská armáda 8 let střílela a dodnes střílí na civilní budovy v Doněcku a dalších městech a vesnicích na Donbasu.

Setkání s novináři v Kremlu
Setkání s novináři v Kremlu

Hajzlové z české Wikipedie znehodnotili a zdevastovali dokonce článek o Aleji andělů v Doněcku, který připomíná dětské oběti ostřelování Doněcku ukrajinskou armádou, přičemž vzniklé torzo článku na Wikipedii bylo takovým paskvilem, že nakonec článek z Wikipedie úplně smazali. Zločiny ukrajinské armády ale výmazem nebudou zapomenuty. Teror proti ruskému etniku vygradoval koncem roku 2021, když Volodymyr Zelenský dopředu avizoval, že na lednové bezpečnostní konferenci v Mnichově předloží Západu ultimátum, že buď bude Ukrajina okamžitě přijata do NATO, anebo si Ukrajina vyhrazuje právo k tomu, aby znovu získala jaderné zbraně.

Sankce uvalené na Rusko v roce 2022 byly přichystány již v r. 2014

To byla pro Kreml úplně ta poslední kapka a v Pentagonu bouchali šampus, protože věděli, že se konečně po 8 letech dočkají a Rusko vtrhne s armádou na Donbas, takže Západ bude moci konečně na Rusko uvalit zničující sankce. Rusko ale překvapilo, nevtrhlo jen na Donbas, začalo obsazovat celou Ukrajinu, a to s miniaturní armádou 130 000 vojáků, která měla v podstatě za úkol rozmělnit ukrajinskou armádu, aby nemohla soustředit své síly do jednoho místa, tedy na Donbas.

V tom případě by ruská armáda neměla moc velké naděje na úspěch, protože v zákopech bylo rozmístěno na půl milionu Ukrajinců. Po roztažení fronty na jih a na sever se osazení zákopů na Donbasu smrsklo z půl milionu na pouhých 120 000 a zbytek byl odvelen na čelení odporu ruské invazi po celé Ukrajině, s výjimkou západní Ukrajiny.

Otázku, kam až půjdou ruská vojska, položil válečný zpravodaj Dmitrij Kulko (1. zleva)
Otázku, kam až půjdou ruská vojska, položil válečný zpravodaj Dmitrij Kulko (1. zleva)

Všechno bylo v NATO a v zemích EU připravené na ruskou invazi na Ukrajinu. Byly připraveny sankce na Rusko, zbrojní pomoc Ukrajině a dokonce i takové detaily, jako zablokování opozičních webů v ČR a na Slovensku, které o celkovém dění informovaly jinak, než veřejnoprávní média. Ta rychlost byla neuvěřitelná. Invaze Rusů proběhla 24. února a již 25. února bylo několik nepohodlných webů zablokováno.

Bez soudního rozhodnutí, bez opory v zákoně, v rozporu s Ústavou a garantovanou ochranou svobody slova, prostě pouze na základě žádosti vlády Petra Fialy - kdy jim správci národní domény CZ.NIC jako slouhové vyhověli. A proč? No přece proto, že bychom o veškerých událostech, o tom, co probíhá na Ukrajině a jak postupuje fronta, informovali bez cenzury. Měli strach, že bychom jim kazili a vyvraceli jejich propagandu o Duchovi Kyjeva, o vítězící AFU, o umírajícím Putinovi a dalších blábolech a nesmyslech.

Západ bude brzy čelit zlomovému rozhodnutí, zda nechat Ukrajinu padnout nebo zapojit na pomoc Kyjevu do války vojska NATO pod hlavičkou "koalice ochotných"

Západ měl totiž válku, kterou na Ukrajině rozpoutal v r. 2014, připravenou od začátku do konce, všechno bylo nalinkované do posledního detailu. Proto jim to šlo tak rychle - jak sankce na Rusko, tak blokace webů, stejně tak i velice rychlé procesy na přijímání stovek tisíc prchajících Ukrajinců.

Jak řekl Vladimir Putin v úterý v Kremlu na setkání se zpravodaji, Rusko nemělo v únoru 2022 už jinou možnost, než tu válku, kterou Západ na Ukrajině rozpoutal v r. 2014 na Majdanu, ukončit silově a vojenským zásahem. Po 8 letech ve chvíli, kdy se Rusko již pod sankcemi nemůže položit. A jak daleko půjde ruská armáda? To záleží na mnoha okolnostech. Zejména se uvidí, co se začne dít v Kyjevě ve chvíli, až se opravdu ukáže, že probíhající ofenzíva AFU má jalový potenciál.

Setkání se zúčastnil i uznávaný vojenský analytik z Krymu Jurij Podoljaka
Setkání se zúčastnil i uznávaný vojenský analytik z Krymu Jurij Podoljaka

To bude zlomový okamžik, protože nejen v Kyjevě, ale hlavně západním kurátorům dojde, že bez přímé účasti NATO na konfliktu nemůže Ukrajina ruská vojska vytlačit. Bude to důkaz, že to nejsou zbraně, které by Ukrajincům chyběly, ale že jim chybí vojska NATO s výcvikem na západní techniku, na kterou Ukrajincům rychlokurzy nejen nestačí, ale je jich proti Rusům málo. Početně totiž AFU nemá na ofenzívu proti silně opevněné ruské armádě potřebný počet mužů. V záloze na finální útok AFU prý čeká 60 000 vojáků. A Kyjev po nich chce, aby dobyli Krym. Proto je jasné, že v Kyjevě to nemají v hlavě v pořádku. A Vladimir Putin již může plánovat další procesy.

Putin rovněž uvedl v rozhovoru s novináři, že pokud dojde k rozhodnutí ruské armády zaútočit na Kyjev, bude zapotřebí více vojáků a mobilizace, ale ne za současných okolností. Kromě 300 000 záložníků, povolaných loni na podzim, se do smluvní služby přihlásilo více než 150 000 lidí, a to tempem 9 500 mužů týdně. Branci vykonávající pravidelnou službu se také dočkali bojů v Belgorodu a obstáli prý na výbornou. 

Kreml tak počítá s tím, že Zelenský jako vrchní komediant v Kyjevě se stane obětním beranem. Zelenský totiž nasliboval Ukrajincům hory doly za jejich nejvyšší oběti, jenže pokud slibované hory doly nepřijdou a nezhmotní se, Ukrajinci se proti Zelenskému vzbouří, že umírají pro nic. Rusové vlastně nemusí proti Kyjevu teď nic dělat, stačí se jen dívat a vyčkávat, co se tam bude dít.

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!