Putin poprvé pohrozil Západu použitím jaderných zbraní

10.02.2022

Vladimir Putin poprvé pohrozil Západu použitím ruských jaderných zbraní, pokud Ukrajina zatáhne členské země NATO do války o Krym! Naprosto šílený starosta Prahy 6 v České televizi nelenil a prohlásil, že je třeba Rusku dát najevo odhodlání, že půjdeme kvůli Ukrajině do války! Na členství Kyjeva v alianci by se přitom nečekalo, stačila by podle všeho i prosba Kyjeva o vojenskou pomoc! Slovenský parlament narychlo ratifikoval smlouvu DCA navzdory protestům! Macron jednal s Putinem šest hodin v Kremlu, ale Američané už se rozhodli jinak!

Americká média odvysílala krátký, avšak mimořádné děsivý úsek tiskové konference Vladimira Putina v Kremlu, kde spolu s francouzským prezidentem po 6hodinovém maratonu jednání odpovídali na dotazy novinářů. Ruský prezident totiž vůbec poprvé otevřeně připustil použití ruských hypersonických jaderných zbraní v případě, pokud by se Ukrajině podařilo zatáhnout členské země NATO do války o Krym.

Vladimir Putin předestřel vývoj situace, že po vstupu Ukrajiny do NATO vysoce reálně bude hrozit, že Kyjev se pokusí vojensky získat Krym zpátky a zahájí vojenské operace proti Rusku. To povede automaticky k ruské odvetě proti Ukrajině, která okamžitě požádá NATO o pomoc. Protože kombinovaná konvenční vojenská síla všech států NATO převyšuje ruskou, potom by Rusku nezbylo nic jiného, než použít své moderní jaderné zbraně, především tedy tzv. hypersonické zbraně třídy Avangard.

Vladimir Putin si takový vývoj situace nepřeje, protože 3. sv. válka by podle něj neměla vítěze. Otázkou ale je, jestli stejný názor panuje i v Pentagonu. Poslední dobou se zdá, že USA mají pocit, že by mohly Rusko porazit ve válce, minimálně v lokálním konfliktu o Krym. Jestli se jedná o kalkul, že by se Rusko Krymu raději vzdalo a stáhlo s cílem zabránit nukleární výměně mezi Ruskem a USA, to zatím není jasné. Určité indicie to naznačují, ale je velice riskantní v této věci cokoliv předjímat. Pentagon ví, že pokud jde o konvenční sílu, kombinovaná síla NATO překračuje možnosti ruské armády z pohledu vyspělé konvenční techniky. Přestože Rusko modernizuje armádu velice intenzivně, v porovnání s americkým objemem produkce vojensko-průmyslového komplexu se nemůže Rusko s USA porovnávat.

Rusko se nemůže s kombinovanou silou NATO měřit, Rusko by muselo nasadit pokročilé jaderné zbraně

Protože v Kremlu si toho jsou vědomi, Rusko nastoupilo cestu nové doktríny asymetrického zbrojení, které spočívá v principu, že Rusko nebude horečně zbrojit, ale vyrobí několik tříd vysoce pokročilých zbraní, které dopraví nukleární zbraně k nepříteli rychleji a způsobem, že proti tomu nebude obrany. Výsledkem jsou nejen hypersonické střely Avangard, ale i nová třída torpéd Poseidon s jaderným pohonem, určených k potápění letadlových lodí a další zbraně.

Tady si musíme rozebrat situaci, protože mainstreamová média nechtějí občanům tlumočit skutečné obrysy momentální situace.

Německý kancléř Olaf Scholz vyrazil do Washingtonu, aby ujistil americké místodržitele, že německý závazek k ochraně Ukrajiny je pevný, ale podle německého tisku jeho mise selhala. Američané odmítli jeho vysvětlení, proč Berlín nechce na Ukrajinu posílat nic víc, než jen čepice, beranice a přilby, protože Berlín má politiku, že neposílá zbraně do zemí, ve kterých zuří občanská válka.

Olaf Scholz přijel do Washingtonu, aby vysvětlil německý postoj o zachování míru v Evropě, protože zbraně mír nezajišťují. Selhání návštěvy německého kancléře v USA je pouze důkazem toho, k jakému mohutnému štěpení v otázce Ukrajiny dochází uvnitř NATO. Joe Biden pohrozil zničením Nord Stream 2, jeho "likvidací", pokud by Rusko zaútočilo na Ukrajinu. Jestli tím myslel jen sankce proti firmám okolo Nord Stream 2, anebo sabotáž a vyhození potrubí do povětří, nebo spíš zatopení, to není jasné. V té samé chvíli totiž francouzský prezident Emmanuel Macron jednal s Vladimirem Putinem v Kremlu a snažil se mu vysvětlit, že Ukrajina do NATO jen tak snadno nevstoupí.

Údajně proto, že mnoho zemí NATO si vstup Ukrajiny nepřeje, ale ani po šesti hodinách jednání se žádný výsledek nedostavil. Vladimir Putin totiž chce písemné garance od USA a NATO, které je kontrolováno USA, a v této chvíli už tak vůbec nezáleží na tom, s čím přijede německý kancléř do Washingtonu, ani na tom, s čím přijede francouzský prezident do Kremlu. Oba politici totiž nezastupují NATO, ale Novou Evropu na základě Aachenské smlouvy. A o tomto mainstreamová média nesmí napsat ani čárku.

Berlín a Paříž se marně snaží zastavit Američany a jejich blok následovníků v Trojmoří

Německo a Francie usilují o vlastní mocenský úchop nad Evropou a hrubě a ostře se jim nelíbí americké samoděržaví v Evropě. Co se jim nejvíce nelíbí, jsou americké procesy ukotvování nového mocenského útvaru v Evropě s pracovním názvem Trojmoří.

Všechny země tohoto nového útvaru, tedy Estonsko, Lotyšsko, Litva, Polsko, Česká Republika, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko a Chorvatsko, jsou plně pod kontrolou americké zahraniční moci a s výjimkou Maďarska, které sedí na dvou židlích (hostí americké vojáky, pořádá cvičení amerických vojáků, ale chce i dobré vztahy s Ruskem).

A pozor, v Maďarsku budou volby a Viktor Orbán může být odstraněn, jak k tomu vyzvala potetovaná vrchní roztleskávačka z českého Knessetu. Jakmile se to povede, moc v Maďarsku uchopí proameričtí lokajové stejně, jako k tomu došlo v roce 2020 na Slovensku. Brzy dojde i k výměně Miloše Zemana, skončí mu mandát a Američané se zbaví i chorvatského prezidenta.

Všechny země Trojmoří se tak promění na americká a protiruská zombie v jednom uceleném bloku, rozprostírajícím se od Baltu, k Černému moři a Jadranu. Dobře si všimněte, že tyto země se diametrálně liší od zbytku Evropské unie. Mají naprosto nezvykle a brutálně silnou proamerickou zahraniční politiku, namísto toho, aby měli politiku probruselskou. Všechny tyto země jsou plně pod kontrolou Američanů, pokud jde o jejich zahraniční politiku.

Trojmoří je prakticky hotovo a ukotveno, už je třeba jen odstranit pár "potížistů", jako jsou Zeman, Orbán a chorvatský prezident

Důkazem je vyloučení ruských a čínských firem z tendru na Dukovany nebo ochota nakupovat americký předražený zkapalněný plyn jen kvůli tomu, aby to nebyl plyn ruský!

Takže jak vidíte, nejde jen o americké kontrolování zahraničních politik těchto zemí, ale i o kontrolu energetiky, a rovněž i o kontrolu tendrů a nákupu zbraní, vojenské techniky, helikoptér, stíhaček, atd.

Zatímco EU se snaží v čele s Německem a Francií budovat evropskou armádu, která bude nakupovat zbraně od evropských, rozuměj německo-francouzských zbrojařských firem - a že jich není málo - tak naproti tomu země Trojmoří to ignorují a kupují zbraně jen od amerického vojensko-průmyslového komplexu.

To není Rusko, dámy a pánové, které právě teď rozvrací Evropskou unii a její jednotu, jak jsem právě zaslechl blábol od jistého politického komentátora v rádiu. V této chvíli rozvrací Evropskou unii právě Američané svým štěpením EU na dva bloky, kdy Američané plně ovládnou země Trojmoří a signatářům Aachenské smlouvy, tedy Německu a Francii, zůstane jen zbytek Evropské unie. Kreml už tohle dávno ví. Proto nezáleží na tom, s čím do Kremlu přijede Macron, nebo co bude Scholz vysvětlovat ve Washingtonu.

Rusko v této chvíli ví, že teď už NATO není úvarem, zastupujícím obranu EU, ale je to uskupení, které začíná v podstatě kopírovat zájmy Trojmoří. Berlín už nemá na Kyjev prakticky žádný vliv, Volodymyr Zelensky se už nechce sejít ani s německou ministryní - když Berlín nechce Ukrajině dodávat zbraně, tak nemá cenu se scházet, takže ten proces ukazuje, kdo kontroluje Kyjev. Ten chce už jen jedinou věc, a to jsou zbraně. Tím je řečeno vše. Naprosto vše.

Synek kariérního diplomata srdnatě vyzýval na ČT k válce proti Rusku

Tím se dostáváme k posunovači "Overtonova okna", k Ondřeji Kolářovi. Tento synek kariérního bývalého diplomata v USA a Rusku, Petra Koláře, se na České televizi v úterý vyjádřil v tom smyslu, že je potřeba dát Rusku najevo, že jsme ochotni s ním jít do války a válčit s ním o svobodu a suverenitu Ukrajiny, pokud o to Kyjev požádá!! Jenže pokud Kyjev za svoji suverenitu považuje i dnes již regulérně a i podle mezinárodního práva ruský Krym, potom to bude znamenat vypuknutí 3. světové války.

("Overtonovo okno" je oblast myšlenek, které lze tolerovat ve veřejné diskusi. Termín vznikl podle autora této myšlenky Josepha P. Overtona, který tvrdil, že úspěšnost nápadu v politice závisí spíše na tom, zda spadá do okna, než na preferencích konkrétních politiků. Podle Overtonova popisu zahrnuje okno ideje, považované v současnosti za politicky přijatelné, a které může politik prosazovat, aniž by byl považován za příliš extrémního a mohl tak získat nebo udržet veřejný úřad.)

Protože pokud Ondřej Kolář by měl pravdu a některé členské země NATO by např. ad-hoc vyslaly na pomoc Kyjevu své vojáky, potom by celá aliance NATO byla vtažena do války s Ruskem i přesto, že by Ukrajina v NATO ještě ani nebyla. Mladý Kolář totiž na ČT uvedl, že by se měla zvážit vojenská pomoci Ukrajině ze strany NATO, pokud o to Kyjev požádá a začne volat o pomoc.

Tímto výrokem sundavač Koněvovy sochy posunul Overtonovo okno, protože až dosud se hovořilo jen o obraně zemí NATO. Ale tento výrok o možném vyslání "interbrigád" NATO na Ukrajinu otevírá úplně nový pohled na americké plány. Už chápete, proč Američané tak tlačí na slovenského minstra obrany Jaroslava Nadě, aby slovenský parlament urychleně, třeba i v noci, ratifikoval smlouvu DCA o amerických základnách?

A dnes je už hotovo, slovenský parlament smlouvu ratifikoval.

Dejte si dohromady výrok Vladimira Putina, Ondřeje Koláře a snahu slovenské vlády o protlačení amerických základen v parlamentu a mozaika vám zapadne dokonale do obrazu. Ukrajina má zatáhnout NATO do války o Krym!! A mezi politiky zemí Trojmoří je dost šílenců, kteří budou burcovat do války. A poslední věcí je důvod.

Reakce opozičních slovenských politických subjektů na ratifikaci smlouvy DCA ve slovenské Národní radě

Situace na Slovensku je předvojem událostí, které budou následovat v příštích týdnech. Obrovské vojenské cvičení NATO na Ukrajině dál přispěje k mohutné bezpečnostní eskalaci. A právě i slovenští vojáci se tohoto cvičení mají zúčastnit, jak informoval Robert Fico na tiskové konferenci. Ostře proti smlouvě DCA se postavil i Marian Kotleba a jeho LSNS, stejně tak i strana Republika v čele s Milanem Mazurekem a Milanem Uhríkem.

Ratifikace smlouvy DCA bude v Kremlu vyhodnocena jak nasunutí dvou amerických základen z Německa o více než 1 000 km blíže k ruským hranicím, a to proto, že (podle informací naší redakce) by obě základny na Slovensku měly obsadit v první fázi američtí vojáci z německých základen Spangdahlem a Ansbach.

Američané už nechtějí jen odstavit Nord Stream 2, protože se ukazuje, že chtějí válku v Evropě na restart amerického průmyslu

Až dosud se myslelo, že Američanům jde jen o Nord Stream 2. Po zhodnocení vývoje událostí je možné říct, že v této fázi jde už o mnohem víc, než jen o plyn. V této chvíli je cílem rozpoutání války v Evropě - s cílem resetovat hroutící se americkou ekonomiku, která zaostává za Čínou, a pokud nepřijde válka a po ní nová velká obnova Evropy, nový velký Marshallův plán, který by roztočil americký průmysl, tak USA se zhroutí samy do sebe. 

Válka nuluje inflaci, válka je zaručeným ekonomickým stimulem. Nejkratší cestou k ekonomickému růstu je nejprve něco zničit, vybombardovat, srovnat se zemí, protože následná obnova nastartuje ekonomický růst a konjunkturu. Američané ale chtějí, aby rakety a bomby dopadaly jen na evropskou půdu, aby se válka omezila jen na Evropu a aby Amerika z té války profitovala. Proto Američané vyvíjejí snahu o vytvoření Trojmoří, mohutného bloku, který zaručí lokalizaci válečného konfliktu, aby se nerozlezl mimo evropský kontinent.

Rusko by zřejmě použilo taktické jaderné zbraně proti cílům v zemích Trojmoří, ale i proti lodím v Černém moři, na Baltu a ve Středozemním moři. Lokalizace války by nebyla zaručena. Kdykoliv by se rozšířila mimo Donbas. Čína by zřejmě vyhodnotila situaci jako kritickou a provedla by invazi na Taiwan. Japonsko slíbilo Taiwanu vojenskou pomoc, takže by Čína udeřila i na Japonsko. Američané by tak najednou měli na krku i válku v Pacifiku.

Udržení konfliktu v lokalizaci na Donbasu v případě války s jadernou velmocí je dost nepravděpodobné. V té době by už celá Kolářovic rodina byla v emigraci v USA, s tím počítejte. Taktické údery ruské armády budou jako první mířit na americké základny v zemích Trojmoří. Majitelé nemovitostí v okolí Zvolena, Banské Bystrice a Malacek by v takovém případě měli raději zavčas zvážit prodej svých domů a bytů, protože jestli dojde na slova a výzvy různých pražských starostů a jiných magorů, tak po vypuknutí války s Ruskem budou v blízkosti dvou amerických základen na Slovensku nemovitosti vymazány ze zemského povrchu a zůstane tam měsíční krajina.

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, infokuryr.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!