Vzkaz Zelenskému z obklíčeného města Bachmut

05.03.2023

Šéf PMC Wagner Jevgenij Prigožin natočil na střeše v Bachmutu šokující vzkaz pro Zelenského - aby umožnil evakuaci starců a dětí z obklíčeného města!

Wagnerovci ukázali na kameru čerstvě zajatého staříka a dva teenagery, kteří byli proti Wagnerovcům nasazeni jako Volkssturm v civilním oblečení, bez výcviku a dokonce bez velení! Z obklíčeného Bachmutu vede už jen poslední cesta. Ukrajinské vojenské správy už nemají dospělé muže do bojů na frontě a Kyjev prý brzy požádá Evropskou unii a NATO o urychlené dodání vojáků na Ukrajinu pod záminkou tzv. "Asistenčních misí"!

Tisková služba Concord Group uveřejnila nové video šéfa PMC Wagner Jevgenije Prigožina na střeše místního kulturního střediska v Bachmutu, kde natočil jedno z nejzásadnějších videí v těchto hodinách, protože vůbec poprvé má veřejnost jedinečnou možnost vidět realitu a stav ukrajinských ozbrojených sil, které v Bachmutu přestaly prakticky úplně existovat. Wagnerovci totiž v těchto okamžicích narazili na něco, s čím se dosud nesetkali. V ulicích Bachmutu proti nim stojí starci a nezletilci, pro které AFU již nemá ani uniformy a posílá je do boje v civilním oblečení - úplně stejný scénář jako v posledních dnech III. Říše.

Video: https://aeronet.news/video-sef-pmc-wagner-jevgenij-prigozin-natocil-na-strese-v-bachmutu-sokujici-vzkaz-pro-zelenskeho-aby-umoznil-evakuaci-starcu-a-deti-z-obkliceneho-mesta/

Na území Německa byly formovány oddíly Volkssturm, které se již identifikovaly pouze páskou na ruce, protože uniformy již nebyly k dispozici v důsledku zhrouceného zásobování. Ty samé obrazy je nyní možné vidět i na videu v Bachmutu.

Jevgenij Prigožin ve videu vyzval Volodymyra Zelenského, aby umožnil evakuaci a odchod bojovníků z města domů ke svým rodinám, protože město je obklíčené a z města již vede jen jedna poslední cesta, kterou je možné použít k evakuaci. K žádosti se připojili i tři členové ukrajinského Volkssturmu, kteří byli nalezeni ne střeše jednoho domu, jednalo se o staříka a dva mladistvé chlapce, což je asi klasická sestava, kterou používá v Bachmutu kyjevské velení.

Wagnerovci v Bachmutu už nebojují s AFU, ale s malými oddíly Volkssturmu složených ze starců a nezletilců

Starý muž má mít roli velitele nad mladíky, a to je celé. To je celý systém velení. Všichni tři dostanou do ruky nějakou zbraň, obvykle jeden má kalašnikov AK-47 a dva zásobníky, druhý člen je vybaven RPG raketometem a jedinou střelou a třetí má mít obvykle pušku s dalekohledem, což je ale nedostatkové zboží, takže třetí obvykle nosí munici jako nosič. Je to podobný systém používaný Volkssturmem v dubnu r. 1945 v ulicích Berlína. Jednotky Volkssturmu byly nejčastěji 3členné, jeden dospělý a dva nezletilci. Dospělý měl pušku a nezletilí měli obvykle Panzerfaust, se kterým měli vyběhnout za sovětský tank a zezadu jej zničit.

Trojice zajatého Volkssturmu na střeše v Bachmutu
Trojice zajatého Volkssturmu na střeše v Bachmutu

Situace v Bachmutu představuje hrozbu právě pro Evropskou unii a země NATO, protože toto video potvrzuje předešlé informace Aeronetu a ruských médií, že AFU dochází na frontě lidská síla a do bojů jsou nasazovány Volkssturmy bez výcviku, bez uniforem, zbraní a bez odpovídajícího velení, protože tyto lidové formace nemají centrální velení, nejsou vybaveny vysílačkami, operují samy o sobě, de facto čekají na smrt nebo na zajetí, podle toho co přiletí nebo přijde dřív, jestli dělostřelecký granát, který hnízdo Volkssturmu zlikviduje, anebo uslyší ruštinu Wagnerovců a výzvu "Руки вверх!" jako záchranu před smrtí.

Kyjev brzy požádá tajnými kanály EU a NATO o pomoc v podobě vojáků zemí NATO pro nasazení na čelo fronty, varují ruští pozorovatelé

Ve chvíli, kdy Ukrajina již nemá dostatek mužů, dodávky západní techniky Ukrajině nijak nepomohou. Ukrajině pomůže pouze kapitulace a výměna politického vedení za úplně nové, které nahradí juntu, která se ujala na Ukrajině moci po státním převratu v únoru 2014. Zelenský se postupně den za dnem stává větším nepřítelem všech Ukrajinců, kteří přichází o své blízké v beznadějné válce proti jaderné velmoci, která prostě se rozhodla na Ukrajině vyřešit 8 let neřešený etnický problém vlastními prostředky a vlastní silou - a toto je výsledek.

Poslední dny III. a IV. Říše
Poslední dny III. a IV. Říše

Tato situace na frontě znamená, že Kyjev začne velmi brzy žádat země EU a NATO tajnými kanály o poskytnutí vojenské pomoci v podobě vojenského personálu přímo na frontu. To je choulostivá věc. Proto v Evropské unii vznikl nápad na tzv. "Asistenční mise" na pomoc Ukrajině, kdy vojáci zemí NATO budou "jako" cvičit Ukrajince nejprve na území EU, ale později tyto výcvikové programy spolu s vojáky NATO mají být přesunuty přímo na Ukrajinu, jak už bylo odhaleno minulý týden v uniklém dokumentu slovenské vlády. Stejně tak plán Fialovy vlády na změnu české Ústavy, aby vláda měla pravomoc bez souhlasu parlamentu vysílat do zahraničí české vojáky, a to až na dobu 60 dnů, naprosto dokonale zapadá do tohoto plánu.

Ústavní právník objevil v návrhu novely ústavního zákona obrovskou bezpečnostní díru, která umožní Fialově vládě neomezené objemy vývozu českých vojáků na Ukrajinu

Návrh zákona, předložený Janou Černochovou, má totiž obrovskou díru, jak nás do redakce upozornil ústavní právník, který si (celkem logicky) nepřeje být jmenován. Této díry si přitom nikdo dosud nevšiml. Návrh novely totiž nikde nezmiňuje množstevní limity každého jednotlivého vyslání do ciziny. Jinými slovy, vláda Petra Fialy bude moci třeba v pondělí vyslat na Ukrajinu, na dobu 60 dnů, bez vědomí parlamentu, třeba 1 500 vojáků AČR. A už v pátek ten samý týden přijme vláda další neveřejné usnesení, ve kterém vyšle na Ukrajinu další 2 000 mužů z řad AČR. Žádný z těchto útvarů na Ukrajině na frontě nezůstane déle než 60 dnů, protože ti vojáci tam budou rotovat každých 45 - 50 dnů.

Premiér a generál již brzy v roli vrchního velitele ozbrojených sil ČR
Premiér a generál již brzy v roli vrchního velitele ozbrojených sil ČR

Permanentně tak může být na Ukrajině klidně i několik tisíc českých vojáků, ale budou složeni třeba z pěti nebo deseti různých rotačních týmů, vyslaných na Ukrajinu rozhodnutím Fialovy vlády zcela odděleně. Každý ten tým bude z Ukrajiny na chvilku, třeba na pár dnů nebo týdnů, stažen domů do ČR, aby byla splněna podmínka max. 60 dnů bez souhlasu sněmovny. Je to obrovská díra v návrhu zákona, která tam je v podstatě úmyslně, usuzuje ústavní právník v zaslaném emailu. Tohle je opravdu neuvěřitelné zjištění. Ale je to logické, protože ani regulérní armáda nebojuje na frontě nepřetržitě, ukrajinští vojáci jsou, nebo spíš v minulosti byli, rotováni jednou za 4 - 5 týdnů, kdy byli staženi do týlu k odpočinku. Takže to dává smysl.

Ministerstvo obrany zajímají v evidenci obyvatel ČR držitelé zbrojních průkazů, neboť jde o osoby seznámené s obsluhou zbraní

Až dosud Ukrajina dostávala do EU a NATO jen zbraně, munici a prachy. Jenže to už podle těchto informací z Bachmutu dávno nestačí. Nyní je Ukrajina v situaci, kdy nutně potřebuje pomoc od EU a NATO i v podobě vojenského personálu, jinak Rusy nic nezastaví, ani nezpomalí. Proto se nedivte tomu, pokud jste na ročním výpisu z datové schránky (ROB) v posledních dnech, kdy jsou výpisy rozesílány, objevily dotaz na svůj profil v databázi vnitra ze strany ministerstva obrany, které kontrolovalo váš profil v evidenci obyvatelstva z titulu plnění zákona o branné povinnosti, jak nás už informovalo několik čtenářů do redakce. Je zajímavé, že armáda opravdu jde po lidech podle toho, zda jsou nebo nejsou držiteli zbrojních pasů.

Dosud se nám do redakce ozvalo 6 čtenářů, že mají na ročním výpisu ROB záznam o dotazu ze strany ministerstva obrany - a ve všech případech jde o čtenáře, kteří jsou držiteli zbrojních průkazů. Zřejmě je tím sledován tzv. oslí můstek v logice genštábu AČR, že kdo má zbrojní průkaz, bude automaticky povolný k povolání do zbraně a ke službě více, než nějaký civil bez zbrojáku. Pokud by došlo k vypuknutí přímého konfliktu mezi NATO a Ruskem, můžete si na to vsadit, že držitelé zbrojních průkazů budou úplně ti první, kterých by se týkala mobilizace. Má to svoji jasnou logiku.

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!