"Dobrovolníci" posílaní na Ukrajinu mohou vyvolat velký konflikt

06.03.2022

Jako houby po dešti začínají vznikat po celém západním světě včetně Česka "dobrovolnické sbory", které se chystají vyrazit válčit na Ukrajinu.

Ve skutečnosti to znamená posílání vojáků západních zemí na Ukrajinu, kde se mají zapojit do bojů proti ruské armádě. Důvod je prostý. Bojová morálka ukrajinských vojsk je malá, jejich jediná "bojová" zkušenost byla v represích proti místnímu civilnímu obyvatelstvu a jako soukromé armády místních oligarchů převážně židovského původu (Pinchuka, Kolomojského, Feldmanna, Porošenka a jiných).

Jednotky západních zemí již na Ukrajině působí. Členové těchto jednotek jsou ve funkcích jako velitelé ukrajinských jednotek a obsluha složitějších zbraňových systémů. Jenže těchto specialistů je nedostatek, protože utrpěly obrovské ztráty. Právě proto je potřeba poslat posily, protože by brzy neměl kdo moderní západní techniku ovládat.

Je velmi těžké se naučit ovládat samonaváděcí protitankové a protiletadlové rakety, to vyžaduje odborný výcvik. Představa, že se raketa jen vyndá z krabice a vystřelí ji náhodný kolemjdoucí je sice pěkná, ale jen ve válečných filmech, s realitou toho nemá moc společného, nemluvě o obsluze moderních tanků, dronů, příp. letadel. To vyžaduje stovky/tisíce hodin odborného výcviku a na ten nemá Západ vzhledem k postupu ruských jednotek čas. Proto musí na Ukrajinu poslat své vojáky jako "dobrovolníky".

Na Západě s tím mají velké zkušenosti. Stačí si vzpomenout na válku v Laosu v 70. letech, kde CIA neoficiálně provozovala celou regulární armádu "dobrovolníků" v rámci operace "other theater", nebo na jednotky "umírněných islamistů" v Sýrii, kterým veleli američtí, britští a izraelští velitelé a vojenskou techniku obsluhovali "dobrovolníci" z těchto zemí. Technicky to funguje tak, že "dobrovolníci" jsou oficiálně vyřazeni z armády a podepíšou soukromou smlouvu s jakousi agenturou, kterou financuje většinou tajná služba daného státu a pak už nic nebrání jejich nasazení na Ukrajině. Pokud v boji zahynou, nebo padnou do zajetí, tak od nich jejich chlebodárci dají okamžitě ruce pryč.

V médiích prezentované příběhy nadšenců jsou sice hezké, ale s realitou nemají nic společného. Většina z oficiálních nadšenců totiž neprodělala žádný vojenský výcvik a byla by spíš na obtíž. Jejich role je tedy čistě propagandisticko-mediální.

Takový vývoj nevěstí nic dobrého, může snadno přejít v otevřenou internacionalizaci konfliktu, který by mohl eskalovat až do 3. světové války. Obzvlášť smutné je, že se toho účastní aktivně i vláda a prezident naší vlasti!!

Zdroj: ceskavec.com/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!