Západně od Kyjeva eliminovány ukrajinské tajné jednotky a žoldáci 

20.03.2022

Rusko opakovaně varovalo cizí země před tím, aby neumožňovaly svým občanům cestovat na Ukrajinu za účelem účasti na nepřátelských akcích proti Rusku, a zdůraznilo, že každý, kdo během speciální operace střílí na ruské jednotky, bude považován za cíl ke zničení.

Podle oficiálního prohlášení ruského ministerstva obrany byly k úderu na ukrajinskou základnu v Ovruči v Žitomirské oblasti použity vysoce přesné střely.

"Vysoce přesné rakety, odpalované ze vzduchu, zasáhly výcvikové středisko tajných operačních sil ukrajinské armády poblíž osady Ovruch v Žitomirské oblasti, kde sídlili i zahraniční žoldáci," řekl v neděli mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov s tím, že bylo zabito přes 100 vojáků a žoldáků.

Zároveň poznamenal, že ruská armáda zlikvidovala obrovské množství dalších vojenských objektů.

"Dílny v Nižynském opravárenském závodě, používané k opravám ukrajinských obrněných vozidel poškozených v bojových operacích, byly zničeny námořními řízenými střelami Kalibr, odpálenými z vod Černého moře," a dále uvedl, že hypersonické střely Kinžal, odpálené ze vzdušného prostoru nad Krymem, také zničily obrovskou ukrajinskou základnu pro skladování paliva a maziv v Nikolajevské oblasti.

Jde o druhý velký úder ruské armády, zaměřený na zahraniční žoldáky na Ukrajině: před týdnem bylo zabito až 180 zahraničních žoldáků při přesných úderech proti ukrajinským výcvikovým střediskům, umístěným ve vojenském areálu Javorovskij poblíž osady Stariči.

Mezitím ruské síly, stejně jako milice DLR a LPR, pokračují v postupu v Donbasu, zpřísňují obklíčení kolem zbývajících ukrajinských radikálů v Mariupolu a přebírají kontrolu nad mnoha osadami.

Podle ministerstva obrany ruští vojáci od začátku speciální operace na Ukrajině zničili asi 1 500 tanků, přes 1 200 vojenských vozidel a přes 200 dronů ukrajinských ozbrojených sil.

Rusko zahájilo svou speciální operaci na Ukrajině 24. února, aby zastavilo osm let trvající tažení Kyjeva proti Donbasu. Prezident Vladimir Putin zdůraznil, že byla zahájena záchrana lidu Donbasu před genocidou, a dodal, že cílem Ruska je demilitarizace a denacifikace Ukrajiny.

Zdroj: southfront.org/war-in-ukraine

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!