Média spustila lavinu dezinformací, maskují Putinovo vítězství

07.08.2023

Caesar vstoupil do dějin nesmrtelným citátem "Veni, vidi, vici", kterým nechal římskému Senátu oznámit své bleskurychlé vítězství v bitvě u Zely. Putin by mohl po víkendové mírové konferenci v Džiddě, kam nebylo Rusko pozváno, vejít do dějin touto stručnou zprávou ruské Dumě: Ani jsem tam nemusel, abych zase zvítězil!

Mírová konference v Džiddě skončila ostudnou porážkou hlavních washingtonských jestřábů Victorie Nulandové i Jeremiáše Sullivana, kteří vedli západní vyjednávače. Západ obdržel na konferenci takový diplomatický výprask, že všechna média začala jako na povel podle jednotného konceptu vytrubovat do světa zprávy o velkém vítězství Západu nad Ruskem! Je tedy na čase se podívat podrobněji, co se vlastně v Džiddě o tomto víkendu odehrálo tak důležitého, že to západním politikům a médiím stojí za takový humbuk!

Západní i česká média tvrdí, že schůzka v Džiddě přinesla zásadní výsledek, a to, že územní celistvost Ukrajiny je základním předpokladem pro každý mírový plán a jednání! A že tento výsledek jednání rozzuřil Rusko, protože ho schválila i Čína, a země Afriky i Jižní Ameriky! Jenže Čína nic takového nepotvrdila, a naopak včera ve 21.20 zveřejnila na platformě UV KS-Číny, která je primárně určená pro šíření názorů Číno-komunistů do zahraničí, že v Džiddě byl pouze položen základ pro další kola jednání, která mají vést k míru, a že konflikt na Ukrajině je primárně konfliktem mezi NATO a Ruskem, a musí být mírově vyjednán!

V diplomacii se často dalekosáhlé změny skrývají pod jemnými výrazy. A podle nich Rusko prosadilo své pojetí budoucích mírových rozhovorů:

  • Washingtonský WSJ, informoval, že na rozhovorech v Džiddě poprvé ukrajinská delegace netrvala na bezpodmínečném stažení ruských vojsk z okupovaného území jako nezbytné podmínce pro zahájení mírových jednání s Ruskem! Tato tzv. Zelenského podmínka dosud všechna mírová jednání znemožňovala. Jakmile totiž dojde k zahájení mírových rozhovorů a ruské jednotky budou na obsazeném území, historie učí, že se už nikdy nestáhnou! A konflikt zamrzne jako v Koreji, kde je stále mezi oběma státy pouze příměří, a ne mír. Ukrajina nikdy nebude moci vstoupit do NATO, protože USA, Francie, Británie a Německo, nikdy nebudou riskovat jaderný konflikt s Ruskem kvůli Ukrajině!
  • Všechna západní média tvrdí, že schůzka přinesla základní shodu, že jakékoli mírové vyjednávání nemůže ignorovat ukrajinskou územní celistvost. Jenže tato věta jednak není obsažena v prohlášení z konference, a Čína i další země Afriky a Jižní Ameriky pouze ústně zopakovaly své standardní stanovisko, že ve svém jednání zachovávají princip územní celistvosti podle Charty OSN! (Článek 2, odstavec 4. Všichni členové se vystříhají ve svých mezinárodních stycích hrozby silou nebo použití síly jak proti územní celistvosti nebo politické nezávislosti kteréhokoli státu, tak jakýmkoli jiným.) A to pouze znamená, že ony samy ve své politice nebudou nikomu zabírat území. Čína se dokonce ve svém prohlášení určeném pro světovou veřejnost absolutně zdržela jakéhokoli použití termínu "územní celistvost", a pouze operovala s termíny jako "potřeba míru", a "zamezení civilním obětem"! Z jednání konference, tak jasně vyplývá, že většině zemí Afriky, Jižní Ameriky a Asie, které se konference účastnily, je "úplně buřt" o kolik území Kyjev přijde, ale nebudou to veřejně oslavovat!
  • Zasvěcená česká média a různí experti opět včera tvrdili, že účast Číny na konferenci znamená, že Rusko je stále více izolované! Základem politiky Číny je stále trvat na okamžitém zastavení palby, okamžitém zrušení všech sankcí na Rusko, a okamžitém zahájení mírových rozhovorů, ale bez toho, aby Rusko stáhlo své jednotky! A základním motivem Číny, která na konferenci vyslala svého hlavního představitele pro tzv. Eurasii Li Hiu, je využít této příležitosti a získat nadvládu nad zeměmi na "globálním jihu. Tito zasvěcení západní experti by si měli občas přečíst publikace, které do světa vypouští Oddělení propagandy Ústředního výboru KS-Číny. Například 4 dny starou publikaci o Skvělém rozkvětu tzv. Velké Eurasie, která zahrnuje prostor od Ukrajiny až po Čínu a všechny ostrovy v Indickém a Tichém oceánu. V publikaci se píše, že díky společnému úsilí Ruska a Číny jsou na území Eurasie účinně potírány všechny extrémistické živly, celé území s výjimkou Ukrajiny zažívá trvalý ekonomický růst a jeho občané se mají stále lépe. Dokonce prý už i obyvatelé jižního Kavkazu pochopili výhody zapojení se do Eurasie, která je díky společnému úsilí Ruska a Číny ekonomicky i geopoliticky odolná proti zmatkům a rušivým zásahům, které vyvolává tzv. kolektivní Západ! A ještě mnohem více!
  • Obdobně by si tito experti měli poslechnout záznam jednání egyptského prezidenta el-Sisi s Putinem z 27. 6. 2023, na podle západních expertů údajně nezdařeném summitu v Petrohradu. El-Sisi poděkoval Putinovi za podporu nezávislosti Afričanů, za pomoc při jejich ekonomickém rozvoji a zejména na projekt výstavby jaderné elektrárny v egyptském Dabaa. Můžete se spolehnout, že než USA v Česku začnou pro Fialu stavět jadernou elektrárnu, Egypt už bude mít od Rusů v Dabaa postaveno. Ostatně ne nadarmo byl Petr Fiala vyhodnocen jako nejhorší politik světatabulka nejhorších politiků je na konci tohoto článku.
  • El-Sísí doslova Putinovi řekl: Egypt podporuje Rusko a všechny snahy, které by politicky urychlily urovnání ukrajinské krize mírovým způsobem, aby se snížilo stávající lidské utrpení a byly ukončeny všechny negativní hospodářské dopady na země světa, zejména rozvojové a africké země, a aby byla zachována mezinárodní bezpečnost a stabilita.
  • Přesto západní média nyní tvrdí, že Egypt v Džiddě najednou začal podporovat územní celistvost Ukrajiny, stejně jako Čína! Omyl, Egypt, stejně jako Čína pouze požadují, co nejrychlejší zrušení sankcí a zastavení palby! Putin tak opět jasně zvítězil, jenže Evropané a Američané se opět nesmí dozvědět, že jejich političtí vůdci zase selhali, a dostali v Džiddě pořádný diplomatický výprask!

Aktualizace k válce o lithium z minulé analýzy: Niger včera večer odmítnul ultimátum, uzavřel svůj vzdušný prostor a tvrdil, že na území dvou afrických republik se už shromáždily jednotky připravené k invazi!

Přeji všem krásný zbytek letošního nějak studeného léta, které evidentně dokazuje, že Green Deal nás brzy přivede zpátky do doby ledové!

Zdroj: autor: Michael Svatoš, infokuryr.cz/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!