Zelenský zajišťuje podporu zemí NATO pro intervenci 

08.07.2023

Volodymyr Zelenský zahájil cestu po Evropě, aby získal podporu pro koalici ochotných zemí NATO pro intervenci na Ukrajině?

Podle ruských médií po návštěvě Sofie a Prahy zamíří do Turecka na jednání s Erdoganem o podmínkách trojstranných rozhovorů s Ruskem! Zelenský začíná mít strach, že ho americká válka na Ukrajině semele a skončí na kandelábru jako Mussolini! A proč redaktorka České televize smazala svůj cestopis z Kyjeva a nakonec i svůj profil na Facebooku? Protože cestopis potvrzoval, že na Ukrajině "kromě východu" žádná válka není!

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský je v kritické situaci a rozhodl se, že navštíví Bulharsko, Českou republiku a Turecko, aby dojednal možnosti dodávek zbraní, účast na koalici ochotných zemí NATO v intervenci na Ukrajině a možnosti obnovení trojstranných rozhovorů s Ruskem za účasti Turecka. Za zavřenými dveřmi se ve čtvrtek v Sofii jednalo o dodávkách zbraní, munice a podle ruských novinářů rovněž i o možnosti vyslání mírových sborů na Ukrajinu.

Oficiálně se mělo jednat o přátelské setkání, ale to bylo nakonec zakaleno konfliktem s bulharským prezidentem Rumenem Radevem. Zelenský přijel do Bulharska na pozvání proevropské vlády Nikolaje Denkova, která je u moci od 6. června. Až dosud se ukrajinský prezident kontaktům se Sofií vyhýbal kvůli nejednoznačným postojům Radevových prozatímních vlád ke konfliktu.

Bulharský prezident Rumen Radev a Volodymyr Zelenský
Bulharský prezident Rumen Radev a Volodymyr Zelenský

Po setkání s Denkovem Zelenský ze zdvořilosti navštívil i prezidenta Radeva a při vzájemné diskusi se oba prezidenti dostali do střetu. Velkou část schůzky přenášela v přímém přenosu televize. Radev se opakovaně zmiňoval o ruské invazi na Ukrajinu slovem "konflikt". "Nadále tvrdím, že tento konflikt nemá vojenské řešení a další a další zbraně to nevyřeší," řekl bulharský prezident. Ukrajinský prezident zase tvrdil: "Tohle je rozhodně válka!"

Radev dále uvedl, že je třeba pokračovat v "důsledném úsilí o deeskalaci, o příměří a mírové řešení prostředky diplomacie". Radev dodal, že v tomto konfliktu umírá stále více ukrajinských Bulharů. Podle něj v podmínkách inflace a rostoucího populismu "musíme myslet nejen na Ukrajinu, ale také na to, jak válka ovlivňuje Evropu".

Volodymyr Zelenský a Nikolaj Denkov, bulharský premiér
Volodymyr Zelenský a Nikolaj Denkov, bulharský premiér

Bulharsko se postavilo proti přímé vojenské pomoci Ukrajině a odmítlo prodávat zbraně přímo napadené zemi. Bulharská zahraniční politika vůči Ukrajině do značné míry napodobovala kroky Maďarska. Mimochodem, přibližně v době, kdy Zelenský přistál v Sofii, vedl Radev telefonický rozhovor s maďarským premiérem Viktorem Orbánem.

Zelenský se v Sofii pohádal se svým bulharským protějškem, došlo na vykázání kamer z místnosti a na křik za zavřenými dveřmi a odlet do Prahy

Radev na Zelenského nadával, že je kat a vrah své vlastní země a svojí vlastní vinou zapříčinil největší utrpení své země, když se po nástupu do funkce prezidenta Ukrajiny rozhodl sabotovat Minské protokoly, což byla jediná možná šance na mírové vyřešení konfliktu na východní Ukrajině. Ptal se ho, jestli tuší, co provedl, když se rozhodl neplnit Minské protokoly. Radev tak přičetl vinu za ruskou invazi Zelenskému a jeho rozhodnutí neplnit Minské protokoly. Zelenský podle novinářů opustil Radeva spolu s tlumočníkem naštvaný a rozzuřený jako špaček a procedil mezi zuby, že… letí do Prahy, aby si spravil náladu.

To si určitě spraví, protože Fiala už má určitě připravený lubrikant, až poleze Zelenskému tam, kam nikdy Slunce nesvítí. A nebude jediný. Zelenského návštěva Prahy ve čtvrtek večer je v podstatě z historického hlediska návštěva ukrajinské enklávy v EU, tedy návštěva Ukročechie a jejího státního protektora Petra Fialy. V Praze se Zelenský setkal s Petrem Fialou, s prezidentem Petrem Pavlem, s předsedkyní sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou a s šéfem Senátu s Milošem Vystrčilem.

Zelenský přijel na somr-párty do Prahy a redaktorka ČT pár hodin před jeho příletem vyrobila svému zaměstnavateli obrovský průser. 

Je to de facto somr-párty, tedy prošení o peníze na válku, další zbraně a munici, ale jak tvrdí ruští novináři, za zavřenými dveřmi se v Sofii jednalo i o vojenskou účast na tzv. koalici ochotných, pokud by summit ve Vilniusu příští týden dopadl pro Ukrajinu špatně, a je pravděpodobné, že toto téma se bude projednávat i v Praze. Nedá se očekávat, že by český prezident seřval Zelenského jako bulharský prezident, protože Praha je hlavním sponzorem války na Ukrajině. Česká vláda Petra Fialy podněcuje a podporuje válku na Ukrajině, čímž se dopouští zločinu schvalování války a jednoho dne jim to bude spočítáno, protože všeho do času. Ale to není všechno. Teror-cenzura v ČR dosáhla nového maxima.

Markéta Kutilová, redaktorka ČT
Markéta Kutilová, redaktorka ČT

Redaktorka České televize Markéta Kutilová využila nabídku RegioJetu a koupila si jízdenku na vlak a dojela až do Kyjeva a aniž by jí to došlo, co tím způsobí a natropí svému zaměstnavateli na Kavčích horách a jeho válečné propaganda mašině, tak na svůj Facebook napsala PRAVDU o situaci v Kyjevě, tu samou pravdu, za kterou byla učitelka Martina Bednářová z jedné pražské základní školy od loňského roku tahána po českých soudech s obviněním popírání genocidy, když žákům ve třídě řekla, že v Kyjevě žádná válka není! A teď v červenci 2023 to samé napsala na FB redaktorka České televize a ve vedení televize jim z toho spadly hodiny ze zdi. Markéta Kutilová totiž na Facebook o Kyjevu napsala toto (gramatické korektury v textu jsme neprováděli) a vykresluje to skutečný stav věcí:

Smazaný status redaktorky ČT z Facebooku

Koupila jsem si jízdenku přes regiojet a do Kyjeva dojela vlakem. Zpet pak autem. Někteří moji kamarádi jedou na západ Ukrajiny na dovolenou, i s dětmi. Tak zde sepíšu pár svých postřehů z cesty:

Vlaky jsou úplně plné, jedou ženy a děti navštívit příbuzné. Z polské Premysle se pokračuje ukrajinským vlakem- super moderní, cisty, super servis, jídlo, pití, ciste WC.

Zapad Ukrajiny včetně Kyjeva funguje normálně, jen v 10 večer se vše zavírá. Alkohol se prodává do 21.h. Obchody pretekaji zbožím, paliva dost, platit Ize skoro všude kartou. Ceny o třetinu/polovinu nižší než u nás. Kyjev, Lvov a další města až po východ funguji normálně.

Občas muze byt poplach, pokud chcete do krytu, jsou všude šipky, kam se jít schovat. Většinou je poplach nebo to bouchne, když ukrajinská protivzdusna obrana něco sestreli. Zejména Kyjev ma dobrou PVO. Kyjev je krasne, moderní, živoucí mesto zase. Funguje metro, bolt, shoping centra, restaurace, I mekace…proste vše.

Pokud jedete autem, zkuste překročit hranice mimo víkend a v noci, protože oběma směry jsou dlouhé kolony na mnoho hodin čekání…..

Učitelce ze základní školy za stejné výroky hrozil prokurátor kriminálem

Takže teď to máte potvrzené přímo od redaktorky České televize. Vlaky jsou přeplněné, oběma směry jsou obrovské kolony a v Kyjevě je normální život, žádná válka! A to všechna města, až po východ Ukrajiny! Dokonce i mekáče fungují, které jsou považovány za lakmusové papírky mírového stavu. Jak je tedy možné, že v ČR nadále zůstávají stovky tisíc Ukrajinců? Proč se nevrátí domů? Když je možné cestovat na Ukrajinu hromadně, a to způsobem, že na hranicích jsou kolony v obou směrech, tak to znamená, že turistický a cestovní ruch žije a v Kyjevě normálně funguje i rozvážka jídel společnosti Bolt. Tak je válka na Ukrajině nebo není?

Minimálně na západ od Dněpru válka není a redaktorka ČT to potvrdila. Šok na Kavčích horách byl asi neskutečný, protože během několika hodin příspěvek z Facebooku zmizel a krátce poté byl zrušen i celý FB profil paní redaktorky. Úplně byla z Facebooku vymazána. Proč? Ptáte se proč? Protože paní redaktorka ten příspěvek publikovala zrovna v den, kdy do ČR přijíždí kokainový prezident Zelenský. To je provokace! Proto musel příspěvek z Facebooku zmizet. Taková je realita! Učitelku, která o tom mluvila před dětmi ve škole, chtěli zavřít do kriminálu za popírání války v Kyjevě, ale tady o tom najednou píše redaktorka ČT přesně v den, kdy ukrajinský prezident přijede do ČR na státní návštěvu. Česko na dlani? Ne, Česko úplně v pr….. To je realita!

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!