Zelenský: Mezi Ukrajinou a Polskem nebudou hranice!

07.04.2023

Podle bývalého poslance ukrajinského parlamentu si Zelenský přijel do Varšavy pro bezpečnostní garance! Andrzej Duda vyšle polská vojska na západní Ukrajinu, pokud dojde ke zhroucení ukrajinské fronty po neúspěšné ofenzívě!

Cílem polské armády bude vytvořit nárazníkové pásmo a novou hranici na Ukrajině, která bude pod rouškou bratrské pomoci vymezovat historické hranice Haliče!

Polská armáda je připravena k intervenci na Ukrajinu! Toto stanovisko potvrdil před 2 dny nejen ředitel ruské zahraniční rozvědky SVR Sergej Naryškin, ale informuje o tom stále více a více zdrojů, přičemž největší překvapení přichystal právě Volodymyr Zelenský, který během návštěvy ve Varšavě prohlásil, že mezi Ukrajinou a Polskou nebudou brzy žádné hranice, ani politické, ani ekonomické a hlavně ani historické!

Během tohoto výroku se na tváří vedle stojícího polského prezidenta Andrzeje Dudy objevil široký úsměv, protože Zelenský zopakoval doslova a do písmene Dudův výrok z léta loňského roku, který doslova otřásl polskými médii a napůl zfanatizovaný polský prezident při projevu tehdy připomínal nacistické politické vůdce, kteří mluvili podobně o Tisícileté říši. Video pro připomenutí máte na konci tohoto článku. Zelenskému nebylo ve středu do zpěvu, protože do Varšavy přijel s žádostí o polskou vojenskou pomoc.

Video 3x na tomto odkazu: https://aeronet.news/video-zelensky-ve-varsave-prohlasil-ze-mezi-ukrajinou-a-polskem-nebudou-existovat-hranice-podle-byvaleho-poslance-ukrajinskeho-parlamentu-si-zelensky-prijel-do-varsavy-pro-bezpecnostni-garance/

Přestože návštěva byla médii vysvětlována jako čistě přátelská a pracovní v duchu pokračující materiální pomoci z Polska pro ukrajinskou armádu, ve skutečnosti za zavřenými dveřmi si Zelenský přijel pro garance, pokud jarní ukrajinská ofenzívě selže. Situace je opravdu vážná pro Kyjev, protože západní pomoc se zpomaluje spolu s tím, jak Ukrajina nedokáže ani přes trvalý přísun zbraní Rusy vytlačit ani o centimetr.

Na frontě to prostě není nikde vidět, právě naopak, postupují Rusové a vytlačují Ukrajince z pozic, krok za krokem, pomalu v opotřebovávací válce. NATO je znepokojeno tím, že přestože Ukrajina již přes rok dostává západní zbraně a techniku, na frontě to není vidět. Javeliny měly ruskou armádu a jejich tanky zničit. Nestalo se. Javeliny došly a ruských tanků je na Donbasu stále více a více.

Západní zbraně nedokázaly za více jak rok poskytnout Ukrajině převahu na bitevním poli - to velice zneklidňuje generály v Bruselu v centrále NATO

Turecké Bayraktary jako bezpilotní drony měly zničit ruská vojska na zemi, podobně jako se to povedlo Ázerbajdžánu při bojích v Náhorním Karabachu proti Arménii. Jenže na Ukrajině Bayraktary nefungovaly, Rusové je sestřelovali tak často, že Ukrajina je přestala od tureckého výrobce nakupovat a dnes o Bayraktarech už není ze strany ukrajinské armády zájem. Americké systémy HIMARS měly zdecimovat Rusy a Ukrajinci už měli být na Krymu.

Namísto toho Rusové nasadili létající mopedy a sekačky (Lancet a Geran) a za pár rublů likvidují americké systémy HIMARS ze vzduchu. Ani houfnice M-777 nepřinesly zvrat ve válce, protože proti ruské artilérii se nasazení amerických houfnic v počtech pár stovek kusů pro celou Ukrajinu nemůže ve válce nijak projevit a ani mít vliv na změnu vývoje fronty.

Volodymyr Zelenský a Andrzej Duda v prezidentském paláci ve Varšavě, 5. dubna 2023
Volodymyr Zelenský a Andrzej Duda v prezidentském paláci ve Varšavě, 5. dubna 2023

Posledním pokusem je tedy nasunutí několika desítek německých tanků Leopard, přičemž se čeká, jestli se stane zázrak a nějaká západní zbraň zajistí Ukrajině zvrat ve válce. Prostě čekání Západu na Wunderwaffe. Francouzský prezident Emmanuel Macron - a hned po něm i šéfka Evropské komise Ursula von der Leyen - přiletěli do Pekingu a pokusili se přemluvit čínské vedení, aby zatlačilo na Moskvu a donutilo ji k mírovému jednání a k ukončení bojů, protože ukrajinská armáda Rusy porazit nedokáže. Už je to zjevné i Macronovi a Uršulce, takže lezou s prosíkem do Pekingu, aby zatlačil na Voloďu v Kremlu. Takový je nouzový plán Západu.

Jenže mírové jednání podmiňuje Kyjev stažením ruských vojsk z Ukrajiny, k čemuž logicky nedojde. K tomu by došlo jen tehdy, pokud by ukrajinská armáda dokázala ruskou armádu přestřílet v počtu děl, tanků, v počtech dělostřeleckých granátů a hlavně v počtech vojáků mobilizovaných na frontu. Ani v jednom hledisku nemůže Ukrajina v tomto stavu ruskou armádu a kapacitu ruského vojensko-průmyslového komplexu přečíslit.

Evropský zbrojní průmysl zdecimovala zelená agenda svými emisními povolenkami a horentními cenami za elektřinu pro průmysl

Víte třeba, že k výrobě 155-mm dělostřelecké munice se pro odlévání hlavic používají elektrické, resp. obloukové Siemens-Martinské pece s obrovskou spotřebou elektřiny? A víte, jak je dnes v Německu pro fabriky elektřina drahá, aby zbrojní podniky v Porůří mohly vyrábět masové počty těchto dělostřeleckých granátů stejně, jako je vyrábí za pakatel ruské závody na Sibiři?

Víte, kolik emisních povolenek musí německá zbrojovka Rheinmetal zaplatit, aby mohla udržovat v provozu slévárny a obloukové pece? To není jako v Rusku, že se postaví jaderná elektrárna nebo další elektrická vodní přehrada na Jeniseji a vedle poblíž dolu na železnou rudu se vykácí Tajga a postaví se tam nová ruská zbrojní fabrika na nepřetržitou výrobu dělostřelecké munice.

Duda a Zelenský při přehlídce prezidentské stráže ve Varšavě
Duda a Zelenský při přehlídce prezidentské stráže ve Varšavě

V Evropě musí zbrojní fabriky platit emisní povolenky z každé kilowatty výkonu elektrické pece, z každé tuny emisí CO2. Munice se tudíž v EU nevyrábí nikdy hromadně, ale jen v omezených počtech, aby na to vystačily emisní povolenky nakoupené fabrikou na daný kalendářní rok. Zelená agenda zruinovala v Evropě i zbrojní průmysl, takže vyhlídky Ukrajiny na porážku Ruska jsou tak špatné, že Zelenský musel narychlo do Varšavy a požádal před nadcházející jarní ofenzívou své armády Varšavu o garance.

Ilja Kiva prohlásil, že Zelenský si přijel do Varšavy pro garance pomoci polské armády

Informoval o tom známý analytik a bývalý poslanec ukrajinského parlamentu za Socialistickou stranu Ukrajiny Ilja Kiva, který utekl z Ukrajiny do exilu v Rusku a přináší pravidelné informace z okolí Volodymyra Zelenského. Podle Kivy si přijel Zelenský do Varšavy pro garance, protože ví, že ukrajinská fronta se zhroutí a výhledově bude nutné přesunout sídlo Ukrajiny z Kyjeva do Lvova.

K zastavení ruské armády už nebude mít ukrajinská armáda prostředky, takže Zelenský přijel do Varšavy kvůli tomu, aby udělil polskému prezidentu Dudovi souhlas ke vstupu polské armády na území západní Ukrajiny ve chvíli, kdy to bude pro ukrajinskou armádu na Donbasu a v Záporoží špatné. Pokud ta ofenzíva selže, ukrajinská fronta se zhroutí a potom už nic nezastaví Rusy v pochodu na Kyjev. Naprosto nic.

Mezi Donbasem a Kyjevem už nic totiž není. Žádná ukrajinská armáda, žádné zákopy, žádná opevnění, nic. Veškerá opevnění za dobu 8 let vybudovala ukrajinská armáda pouze na Donbasu a poslední linie je tvořena systémem opevnění na ose Kramatorsk – Slavjansk. Za touto osou již není vůbec nic a Zelenský si uvědomuje, že když teď mu padne ta posbíraná armáda údajně 80 000 vojáků, která se nachází v několika městech mezi zmíněnou linií Kramatorsk – Slavjansk a mezi Bachmutem, potom Ukrajinská armáda již vlastně nebude existovat. Rusové by se potom mohli bez odporu vydat až do Kyjeva a odtamtud až k Užhorodu. Ta hrozba je opravdu reálná, a proto Zelenský přijel do Varšavy, aby si společně s Dudou "seřídil hodinky".

Polská intervence na Ukrajinu proběhne na základě zvacího telefonátu Zelenského a jako alianční mise ve spolupráci se zeměmi EU

Časomíra začala běžet. Jakmile to bude vypadat tak zle, že ukrajinská armáda ofenzívu nezvládá, Kyjev vyšle autorizaci pro vstup polských vojsk na Ukrajinu, aby vytvořily nárazník před ruskou armádou. A nemusí to být nárazník na hranicích bývalé polské Haliče. Může jít o rozmístění polských vojsk až na západní břeh Dněpru, nebo dokonce až na linii na druhém břehu. Nejde o to, že by polská armáda mohla tu ruskou porazit nebo s ní bojovat, ale jde o myšlenku nárazníku, že ruská armáda nevstoupí do války se zemí NATO. Pokud by k tomu došlo a ruská armáda by zaútočila na polské pozice na Ukrajině, byla by z toho III. světová válka. Je jasné, že Kreml by do toho nešel, pokud se Poláci budou držet zpátky na západním břehu Dněpru.

Rozdělení Ukrajiny si sice Moskva nepřeje, o tom není pochyb, ale na straně druhé by se tím pro Rusko vyřešila tzv. "ukrajinská otázka" jednou provždy. Poláci by ovládli západ Ukrajiny, Rusové východ a ten zbytek okolo Kyjeva by byl natolik oslabený, že by již nepředstavoval pro Rusko hrozbu. Nelze tak vyloučit určitou tichou spolupráci mezi Varšavou a Moskvou na rozdělení Ukrajiny. Poláci zatočí s Banderovci, nebudou je tolerovat. A Rusové ovládnou východní a jižní břeh Dněpru. Na tento manévr polské armády se už chystá i EU, která chystá tzv. asistenční, resp. mírové mise pro Ukrajinu. To jde ruku v ruce s polským plánem na obsazení západní Ukrajiny. Pouze se čeká na zvací telefonát od Zelenského, aby tato vojska oficiálně pozval, o nic jiného se nehraje, na nic jiného se nečeká. O všem rozhodne ukrajinská ofenzíva a její výsledek.


Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!