Gemmoterapie - zimostráz, žito

15.12.2019

Zimostráz

V gemmoterapii se používají pupeny zimostrázu vždyzeleného, kterému se lidově říká Krušpánek. Je to "přechodový" lék při změně gemmoterapeutické léčby, pomáhá léčit onemocnění s večerními teplotami. 

- Používá se jako tzv. "propojovací lék" při dlouhodobém léčení, přechodový lék při změně gemmoterapeutické léčby, a při nutnosti střídat více léků. Gemmoterapeutikum z pupenů zimostrázu se užívá mezi jednotlivými léky vždy v rozmezí několika dní.

- Je účinný při onemocněních, která jsou doprovázená večerními horečkami, u kterých se však neprojevuje žádný skrytý zánět. 

Žito

V gemmoterapii se používají klíčky naklíčených zrn žita setého. Léčebné účinky tohoto gemmoterapeutika nejsou dosud příliš známé. Regeneruje játra, léčí žloutenku, lupénku, zaceluje jizvy a má i antibiotické účinky.

- Používá se především v oblasti jater. Podporuje játra skrze stimulaci hepatocytů a regeneruje je. Proto se indikuje u léčby žloutenky, chronické a akutní hepatitidy, a jako následná doléčovací kúra. Ještě lépe působí v kombinaci s pampeliškou a ostropestřcem.

- Dále se používá při léčbě lupénky. Pomáhá zacelovat jizvy ve škáře a pokožce.

- Také zlepšuje účinky imunosupresivních léků.

- Velmi pravděpodobně má i jisté antibiotické účinky, neboť zabraňuje klíčení jiných rostlin prostřednictvím vylučování speciálních látek do nově vznikajících klíčků. 


Sestavila: Jana 

Foto: Pixabay


Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!